Strona Główna Oferta Wydarzenia Galeria Kontakt RSS
NOWOŚĆ ! Hybryda pompy ciepła DAIKIN ALTHERMA
Pompa ciepła do Twojego domu - komfort użytkowania i oszczędność
Kompleksowe instalacje sanitarne i autoryzowany serwis

Hybryda pompy ciepła z kotłem gazowym - DAIKIN ALTHERMA. NOWOŚĆ !

Firma Daikin w odpowiedzi na rosnący popyt na zastąpienie systemów grzewczych, szczególnie kotłów gazowych, systemami bardziej przyjaznymi dla środowiska, wydajniejszymi i mniej kosztownymi, wprowadziła na polski rynek hybrydę, która łączy technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią kondensacyjną. W zależności od warunków atmosferycznych, cen za energie i gaz, zapotrzebowania na energie cieplną oraz wydajność pompy ciepła, w inteligentny sposób wybiera tryb pracy możliwie najbardziej ekonomiczny. System sam decyduje o tym, który z trybów będzie najlepszy w zastosowaniu do warunków, może to być wybór między pracą pompy ciepła lub kotła gazowego, ewentualnie decyduje się na działanie obydwu na raz.

Przeczytaj więcej o powietrznej pompie ciepła.

Trzy tryby hybrydy pompy ciepła DAIKIN ALtherma:

  • Tryb pompy ciepła - najlepsza dostępna technologia optymalizująca koszty eksploatacji przy umiarkowanych temperaturach zewnętrznych ze współczynnikiem wydajności 5,04.
  • Tryb hybrydowy – w sytuacji dużego zapotrzebowania cieplnego lub osiągnięcie najwyższej wydajności w aktualnych warunkach, kocioł gazowy i pompa ciepła będą pracować jednocześnie w najbardziej ekonomiczny sposób. Moment przełączenia z trybu pompy ciepła na tryb hybrydowy zależny jest od właściwości pomieszczeń, cen energii i nastawienia temperatury w pomieszczeniu.
  • Tryb gazowy – włączenie tego trybu jest skutkiem drastycznego spadku temperatury.

Daikin Altherma hybryda pompy ciepła wrocław z kotłem kondensacyjnym

Dzięki działaniu hybrydy, w czasie gdy ogrzewanie pomieszczeń odbywa się poprzez pompę ciepła, w tym samym czasie przy pomocy technologii kondensacyjnej dostarczana jest ciepła woda użytkowa.

Zdecydowaną zaletą Daikin Altherma hybrydowa pompa ciepła jest niski koszt inwestycji. Nie ma potrzeby wymieniania istniejących grzejników i rurociągów. Przestrzeń jaką potrzebuje nowy system jest prawie identyczna jak istniejący system. Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN składa się z trzech podzespołów : jednostka zewnętrza pompy ciepła, jednostka wewnętrzna pompy ciepła oraz kocioł gazowy kondensacyjny.

Nowość firmy DAIKIN to możliwość zmniejszenia ilości wydobywanego CO2, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i przede wszystkim zmniejszenie kosztów eksploatacji nawet o 32 %.

Kontakt

SOLTHERM - Technika Cieplna

Aktualności

TARGI TARBUD 2015 zakończone!

SOLTHERM klimatyzacja pompy ciepła targi tarbud Wrocław 2015TARGI TARBUD 2015 zakończone! – Wygraliśmy I miejsce za wyróżniony produkt - dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!

Więcej…

Wiedza

Przydatne funkcje klimatyzatora.

Przydatne funkcje klimatyzatora DaikinKlimatyzator jest standardowo wyposażony w system regulujący pracę urządzenia, uruchamiający nawilżacz powietrza (np. Daikin Ururu Sarara) czy informujący o konieczności wymiany, czyszczenia (np. sterownik Daikin BRC1E52A do wybranych modeli jednostek wewnętrznych). Jednak to nie wszystkie funkcje tych urządzeń.

Więcej…

Nasze realizacje

Realizacja montażu pompy ciepła ALTHERMA DAIKIN - Etap III

pompa ciepła Daikin Altherma miniaturaFotorelacja z etapu III montażu pompy ciepła DAIKIN ALTHERMA.

Więcej…
Nasi Partnerzy