Klimatyzacja do domu Wrocław - SOLTHERM

Klimatyzacja do domu Wrocław

Jeszcze niedawno klimatyzacja w domu kojarzyła się z dużym wydatkiem i często zbędnym luksusem. Dziś jest to jeden z najprostszych i coraz tańszych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w miejscu zamieszkania. Dzięki rozwijającej się technologii montaż odpowiedniego rozwiązania klimatyzacyjnego w domu nie musi też wiązać się ze skomplikowanymi pracami remontowymi. Jeśli planujesz zakupić klimatyzację do domu, skontaktuj się z nami. Eksperci firmy SOLTHERM pomogą wybrać odpowiedni typ klimatyzatora do danego budynku oraz przeprowadzą profesjonalny montaż sprzętu.

 

Klimatyzacja do domu – czy jest korzystna dla zdrowia?

Przez lata na temat klimatyzacji pojawiło się mnóstwo mitów, według których korzystanie z tego rozwiązania miało negatywny wpływ na zdrowie. Prawidłowo dobrana, zamontowana i eksploatowana instalacja klimatyzacyjna nie ma jednak prawa niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu i ogólnej kondycji zdrowotnej. Wprost przeciwnie, klimatyzacja w domu ma za zadanie zwiększyć komfort życia, szczególnie w czasie letnich upałów. Rozwiązanie to poprawia jakość powietrza, sprawia, że panujące na zewnątrz warunki pogodowe nie są dla nas tak uciążliwe i tym samym ma dobroczynny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie.

 

Klimatyzacja do domu – jaka powinna być?

Optymalna klimatyzacja do domu powinna spełniać trzy podstawowe warunki: po pierwsze musi zapewniać pełen komfort w momencie jej używania, po drugie: musi charakteryzować się cichą pracą, po trzecie: musi być energooszczędna. Wiele osób zwraca także uwagę na to, by zamontowane urządzenia klimatyzacyjne nie zaburzały wystroju przestrzeni mieszkalnej. Szeroki wybór różnego rodzaju produktów pozwala dobrać odpowiednie rozwiązania nie tylko ze względu funkcjonalność danego sprzętu, ale także uwzględniając kwestie estetyczne.

 

Klimatyzacja do domu Wrocław – dobór odpowiednich urządzeń

W przypadku klimatyzacji do domu najczęściej stosowane są klimatyzatory typu split z jednostkami ściennymi, montowanymi w pewnym odstępie od sufitu (wymagana przestrzeń do prawidłowej pracy urządzenia). Ich jednostka zewnętrzna znajduje się najczęściej na balkonie lub po prostu na ścianie zewnętrznej budynku. To rozwiązanie relatywnie tanie oraz wygodne w użytkowaniu. Więcej o rodzajach klimatyzatorów montowanych przez naszych specjalistów, znajdziesz w sekcji KLIMATYZACJA.

Aby klimatyzacja w domu pracowała długo, wydajnie oraz skutecznie, powinna być prawidłowo dobrana. Eksperci SOLTHERM oferują profesjonalne doradztwo w kontekście wyboru optymalnego klimatyzatora. Przez uwzględnienie architektury budynku, jego powierzchni, liczby mieszkających osób oraz pozostałych istotnych czynników, jesteśmy w stanie wskazać, które rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku konkretnego klienta.

 

Klimatyzacja do domu Wrocław – zgłoś się do nas!

Oferujemy:

Działamy na terenie całego Dolnego Śląska ze szczególnym wskazaniem na Wrocław, Lwówek Śląski, Trzebnicę, Legnicę, Oleśnicę, Bolesławiec, Lubań, Jawor oraz Zgorzelec. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!