Rekuperacja Wrocław - wentylacja z odzyskiem ciepła - SOLTHERM

Rekuperacja – wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperacja do domu

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewnia w domu bardzo duży komfort pod względem dostarczania świeżego powietrza oraz usuwania zanieczyszczonego z nadmiarem wilgoci. Jednocześnie proces ten zapewniony jest przy minimalnych stratach ciepła (odzysk ciepła w wymienniku rekuperatora). Wentylacja grawitacyjna nie ma już dzisiaj racji bytu przy szczelnie budowanych domach, gdy zależy nam na jak największym oszczędzaniu energii. Przy budowie układów rekuperacji w domach jednorodzinnych korzystamy ze sprawdzonych produktów. Kanały wentylacyjne dostarczamy w systemie PE-FLEX.

Rekuperacja – dlaczego warto?

Zastosowanie rekuperacji niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • oszczędność– rekuperacja pozwala zachować dużą część ciepła, które normalnie zostałoby utracone w wyniku działania wentylacji grawitacyjnej. Im więcej zatrzymanego ciepła, tym mniejsze będą wydatki związane z ogrzewaniem.
  • komfort – rekuperacja sprzyja procesowi oczyszczania powietrza obecnego w pomieszczeniach. Dzięki temu aura w domu pozbawiona jest przykrych zapachów oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.
  • zdrowie – rekuperacja przy zastosowaniu odpowiednich filtrów jest pomocna w zwalczaniu skutków smogu = „niskiej emisji” (emitowanie pyłów PM10 i PM2,5 za co odpowiedzialne są głównie kotły stałopalne w domach jednorodzinnych). W Polsce w ostatnich latach niska emisja została dostrzeżona jako poważnym problem mający wpływ na nasze zdrowie.
  • dostępność i koszt – rekuperacja zyskuje na popularności, a to ze względu na jej bardzo korzystne działanie, a także koszt montażu, który z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny dla klientów.
  • najbardziej racjonalny sposób wentylowania domu przy dzisiejszej technologii budowania (przy bardzo szczelnych domach nie ma innej możliwości).

Rekuperacja – od czego zależy koszt?

Cena sytemu rekuperacyjnego zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to: metraż domu, liczba pomieszczeń, model wybranego rekuperatora, stopień skomplikowania prac, które należy wykonać, by system działał poprawnie, rodzaj zastosowanej instalacji oraz inne dodatkowe czynniki, które są ustalane podczaswykonywania wyceny. Każdy przypadek traktujemy w indywidualny sposób. Nasi eksperci oferują fachową pomoc w wyborze najlepszych i najbardziej optymalnych rozwiązań rekuperacyjnych dla danego klienta.

Wentylacja z odzyskiem do pomieszczeń biurowych, użyteczności publicznej i przemysłowych

W naszej ofercie układy wentylacji z urządzeniami renomowanych firm. Od projektu po montaż, uruchomienie i serwis. Układy połączone z klimatyzacją i ogrzewaniem. Kompleksowa realizacja zagadnienia.


Dobra wentylacja to podstawa każdego biura, czy domu. Zadbaj o nią z Nami. Zapraszamy do kontaktu!