Klimatyzacja

Montaż, serwis, modernizacja instalacji.

SOLTHERM działa na terenie całego Dolnego Śląska. Obejmujemy swoimi pracami monterskimi, serwisowymi oraz modernizacyjnymi region: Wrocław, Oleśnica, Trzebnica, Legnica, Bolesławiec, Lwówek Śląski, Lubań, Jawor, Zgorzelec oraz inne okoliczne miejscowości. Bezpłatnie zaoferujemy Państwu wstępną wycenę danych prac i przygotujemy ofertę. Chętnie wykonamy każde zlecenie dla klientów prywatnych, firm i instytucji. Pomożemy w doborze, montażu oraz serwisowaniu zarówno klimatyzacji do domu, jak i klimatyzacji do biura.

SERWIS KLIMATYZACJI

Regularny serwis klimatyzacji to podstawa poprawnie działającego systemu chłodniczego. Nasza firma proponuje i zaleca dla standardowego użytku serwis dwukrotny w trakcie roku. W miejscach takich jak szpitale, sklepy, siłownie, czy biura przebywa o wiele osób więcej niż w zwykłym mieszkaniu, dlatego należy dbać o system klimatyzacji, aby zapobiec nie tylko jego mechanicznemu zniszczeniu i coraz słabszemu przepływowi powietrza ( co za tym idzie spadku wydajności), ale przede wszystkim unieszkodliwić powstawanie szkodliwych bakterii, grzybów, pleśni, czy groźnej choroby Legionelli. Prace serwisowe w skrócie obejmują:

 • kompleksowy przegląd instalacji oraz urządzeń
 • sprawdzenie stanu filtrów i ich czyszczenie lub wymiana na odpowiednie nowe
 • sprawdzenie stanu wentylatorów i przepływu powietrza przez skraplacz w celu wykrycia usterek łopatek, ciał obcych oraz innych uszkodzeń
 • zweryfikowanie stanu elektroniki
 • w przypadku układów “freonowych” (z niskowrzącymi czynnikami chłodniczymi) dodatkowo sprawdzenie połączeń (szczelności), usunięcie nieszczelności i jego ewentualne uzupełnienie
 • pomiar natężenia prądów (urządzenia inwerterowe)
 • pomiar ciśnień ssania i tłoczenia (urządzenia konwencjonalne)
 • pomiar temperatur (przed parownikiem, za parownikiem, temperatura zewnętrzna)
 • oględziny pracy sprężarki
 • czyszczenie skraplacza – w razie potrzeby prostowanie lamel wymiennika
 • czyszczenie parownika – przedmuchanie, odkażanie środkiem bakterio i grzybobójczym dopuszczonym do użycia wewnątrz pomieszczeń, w których przebywają ludzie
 • czyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
 • sprawdzenie drożności instalacji odpływu skroplin
 • sprawdzenie pompek skroplin (jeżeli występują)

MODERNIZACJA KLIMATYZACJI

Zajmujemy się modernizacją istniejących układów klimatyzacyjnych. Rozpoznajemy problem w instalacji, określamy niezbędne do wykonania zmiany.

Klimatyzacja typu Split / Multisplit

Urządzenia dbające zarówno o Twój komfort w pracy i w domu. Cała gama urządzeń od 2,0 kW do ~20 kW wydajności chłodniczej oraz grzewczej. W naszej ofercie szereg jednostek wewnętrznych – od najprostszych naściennych poprzez kanałowe, kasetonowe, przysufitowe, a także instalacje klimatyzacji przypodłogowych. Na każdą kieszeń wybierzemy tego typu sprzęt klimatyzacyjny, aby połączyć jakość i cenę w jedno. Zbliża się lato, więc rozważ naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami – dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Klimatyzacja VRV

Variable Refrigerant Volume (z ang. zróżnicowana objętość czynnika chłodniczego). Urządzenia o dużej mocy chłodniczej i grzewczej, które są przeznaczone głównie do dużych biur i pomieszczeń użytku publicznego. Jedna jednostka zewnętrzna klimatyzacyjna i szereg urządzeń połączonych z nią wewnątrz – takie rozwiązanie daje duże oszczędności energetyczne oraz niewątpliwe zalety estetyczne w wyglądzie elewacji budynku.

Firma DAIKIN posiada w swojej szerokiej ofercie nową linie urządzeń tego typu: VRV IV.

Poznaj ogromne możliwości tych układów: DAIKIN Klimatyzacja VRV IV

Klimatyzacja Woda Lodowa

Gdy mamy dużej wielkości zapotrzebowanie na wydajność chłodniczą – dobry kierunek to klimatyzacja woda lodowa. Jest to instalacja chłodnicza do dużych projektów, gdzie ważne są późniejsze niskie koszty utrzymania takich systemów chłodzących budynki.
Taki układ pozwala na zainstalowanie klimakonwektorów (klimatyzacji) oraz wielu przemysłowych urządzeń chłodniczych.

Sprawdź szczegóły: DAIKIN Woda Lodowa