Pompy Ciepła i Instalacje Grzewcze

Hybryda DAIKIN

Nowość – Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA – wprowadzona 1 kwietnia 2014 roku na rynek Polski i od razu nagrodzona Złotym Medalem MTP na targach INSTALACJE 2014.

 

Hybryda pompy ciepła z kotłem kondensacyjnym to nowoczesna technologia, która jest odpowiedzią firmy Daikin na zapotrzebowanie rynku w sektorze ogrzewania budynków. Popyt na tego typu rozwiązania wynika z możliwej niewystarczającej sprawności w instalacji grzewczej dla zastosowania jedynie powietrznej pompy ciepła, w której jej próg pracy określany jest na około -250 C. Dla przykładu obejmuje to klientów z zimniejszych rejonów Polski, którzy do tej pory musieli łączyć technologię powietrznych pomp ciepła z wspomaganiem poprzez elektryczne grzałki wbudowane w urządzenie lub alternatywne źródło ogrzewania dla progu poniżej pracy pompy. Dzięki innowacyjnej technologii połączenia w jednym urządzeniu dwóch alternatywnych źródeł grzewczych nie musimy się martwić o ogrzewanie w trakcie srogich zim, a system zapewni efektywny i najbardziej ekonomiczny wybór trybu pracy ogrzewania dla danych warunków pogodowych.

 

Trzy tryby pracy hybrydowego rozwiązania pomp ciepła:

  • Tryb pompy ciepła – jest to tryb, w którym wykorzystywana jest jedynie pompa do ogrzewania pomieszczeń w budynku. Zapewnia najlepszą optymalizację kosztów eksploatacji przy umiarkowanych chłodach na zewnątrz. Wydajność pompy określana na 5,04 przy założeniach A7/W35.
  • Tryb hybrydy – w jednym czasie współpracują ze sobą pompa ciepła oraz kocioł kondensacyjny w najbardziej ekonomiczny sposób, który określany jest na podstawie cen energii, cech pomieszczeń oraz ustawień temperatur w pomieszczeniach. Od tych trzech czynników zależy także moment przełączania z trybu pompy do hybrydy.
  • Tryb gazowy – włączany jest, gdy panujące warunki atmosferyczne nie pozwalają na wykorzystanie powyższych dwóch trybów pracy. Kocioł gazowy wykorzystany w urządzeniu bez strat wykorzystuje paliwo do uzyskania ciepła, co skutkuje tańszą eksploatacją i ochroną środowiska, dzięki redukcji CO2 uchodzącego do powietrza wraz z innymi gazami spalinowymi w postaci pary wodnej.

 

Zalety instalacji:

  • Ekologia – zmniejszenie dla standardowego domu jednorodzinnego emisji CO2 do atmosfery nawet o roczny poziom 1,5 tony.
  • Wydajność – nawet do 30% wzrost efektywności grzewczej w porównaniu do instalacji z kotłem kondensacyjnym bez technologii hybrydy Daikin Altherma.
  • Niski koszt instalacji i termomodernizacji – dzięki braku potrzeby wymiany istniejących promienników cieplnych oraz połączeń między nimi (temperatura do 800 C) koszt modernizacji istniejącego systemu grzewczego polega na montażu nowych urządzeń i instalacji do obecnego systemu rozprowadzania ciepła w budynku.
  • Łatwa instalacja i serwis – hybrydowa pompa składa się jedynie z urządzenia wewnętrznego oraz zewnętrznego z wszystkimi wejściami i wyjściami zamontowanymi w wygodnych dostępnych miejscach, dzięki czemu montaż, a także późniejszy serwis raz z konserwacją jest bardzo łatwy.
  • Oszczędność – hybryda generuje oszczędności w porównaniu do typu starego kotła kondensacyjnego rzędu nawet 32%.

 

Ulotka informacyjna na temat produktu hybrydy Daikin ALTHERMA. [PDF]

 

Powietrzne Pompy Ciepła (Powietrze-woda)

Najlepsze rozwiązanie do domków o powierzchni użytkowej do 200 m2 – proponujemy rozwiązania powietrznej pompy ciepła DAIKIN Altherma. Szybki czas zwrotu inwestycji w porównaniu do ogrzewania kotłem olejowym i kotłem na gaz LPG. Komfort użytkowania i rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym na poziomie *550 zł miesięcznie. Chcesz wiedzieć więcej? – skontaktuj się z nami lub poczytaj więcej na stronie firmy DAIKIN.

 

Powyżej 200 m2 – proponujemy rozwiązania typu DAIKIN Altherma Flex. Jest to rozwiązanie, które umożliwia nie tylko oszczędne i bezobsługowe ogrzewanie, ale też chłodzenie pomieszczeń klimakonwektorami. Do tego wszystkiego odzysk ciepła z chłodzonych pomieszczeń i wykorzystanie go do ogrzewania ciepłej wody użytkowej! Idealne rozwiązanie do większych mieszkań, centr rekreacyjnych, siłowni.

 

Powietrzne pompy ciepła wykorzystujemy także w nowoczesnych instalacjach związanych z dziedziną cieplną jaką jest termomodernizacja kotłowni olejowej. W skład takiej termomodernizacji wchodzi wymiana całkowita lub dołączenie do instalacji z kotłem powietrznych pomp ciepła, które są wielokrotnie tańsze w eksploatacji co przekłada się na późniejsze oszczędności w ogrzewaniu. Instalacje te są nie dość, że tanie w użytkowaniu to dzięki źródle ciepła jakim jest powietrze o wiele bardziej ekologiczne.

 

Lato szybko minie dlatego już teraz postaraj się o nowoczesne ogrzewanie Twoich pomieszczeń w trakcie zimy – Pompy ciepła Wrocław.

 

Pompy Ciepła gruntowe(Grunt-woda)

Pompy ciepła NIBE – BIAWAR. Te rozwiązania proponujemy w miejscach, gdzie zapotrzebowanie na energię grzewczą jest większe niż 14 kW oraz tam, gdzie warunki do takiej instalacji są wyjątkowo sprzyjające. Tego rodzaju pompy ciepła są jednymi z najefektywniejszych. Koszty zakupu urządzenia i montażu takich pomp ciepła zwracają się szybko tam, gdzie zapotrzebowanie na energię jest duże i pompa ciepła powietrzna nie byłaby wystarczająca na daną przestrzeń grzewczą.

 

Chcesz wiedzieć więcej? – Skontaktuj się z nami lub zapraszamy do zapoznania się z produktami NIBE na oficjalnej stronie: NIBE – BIAWAR