Hybryda pompy ciepła z kotłem gazowym - DAIKIN ALTHERMA. NOWOŚĆ! - SOLTHERM

Hybryda pompy ciepła z kotłem gazowym – DAIKIN ALTHERMA. NOWOŚĆ!

30 kwietnia, 2014

Wydarzenia

Daikin Altherma hybrydowa pompa ciepła – nowość na polskim rynku nagrodzona złotym medalem MTP. Połączenie dwóch technologii pompy ciepła powietrze-woda z kondensacyjnym kotłem gazowym, pozwala na otrzymanie rozwiązania wysoce efektywnego zarówno pod względem wydajności energetycznej, jak również opłacalnego pod względem ekonomicznym.

Firma Daikin w odpowiedzi na rosnący popyt na zastąpienie systemów grzewczych, szczególnie kotłów gazowych, systemami bardziej przyjaznymi dla środowiska, wydajniejszymi i mniej kosztownymi, wprowadziła na polski rynek hybrydę, która łączy technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią kondensacyjną – hybryda DAIKIN. W zależności od warunków atmosferycznych, cen za energie i gaz, zapotrzebowania na energie cieplną oraz wydajność pompy ciepła, w inteligentny sposób wybiera tryb pracy możliwie najbardziej ekonomiczny. System sam decyduje o tym, który z trybów będzie najlepszy w zastosowaniu do warunków, może to być wybór między pracą pompy ciepła lub kotła gazowego, ewentualnie decyduje się na działanie obydwu na raz.

Przeczytaj więcej o powietrznej pompie ciepła.

Trzy tryby hybrydy pompy ciepła DAIKIN ALtherma:

  • Tryb pompy ciepła – najlepsza dostępna technologia optymalizująca koszty eksploatacji przy umiarkowanych temperaturach zewnętrznych ze współczynnikiem wydajności 5,04.
  • Tryb hybrydowy – w sytuacji dużego zapotrzebowania cieplnego lub osiągnięcie najwyższej wydajności w aktualnych warunkach, kocioł gazowy i pompa ciepła będą pracować jednocześnie w najbardziej ekonomiczny sposób. Moment przełączenia z trybu pompy ciepła na tryb hybrydowy zależny jest od właściwości pomieszczeń, cen energii i nastawienia temperatury w pomieszczeniu.
  • Tryb gazowy – włączenie tego trybu jest skutkiem drastycznego spadku temperatury.

Dzięki działaniu hybrydy, w czasie gdy ogrzewanie pomieszczeń odbywa się poprzez pompę ciepła, w tym samym czasie przy pomocy technologii kondensacyjnej dostarczana jest ciepła woda użytkowa.

Zdecydowaną zaletą Daikin Altherma hybrydowa pompa ciepła jest niski koszt inwestycji. Nie ma potrzeby wymieniania istniejących grzejników i rurociągów. Przestrzeń jaką potrzebuje nowy system jest prawie identyczna jak istniejący system. Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN składa się z trzech podzespołów : jednostka zewnętrza pompy ciepła, jednostka wewnętrzna pompy ciepła oraz kocioł gazowy kondensacyjny.

Nowość firmy DAIKIN to możliwość zmniejszenia ilości wydobywanego CO2, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i przede wszystkim zmniejszenie kosztów eksploatacji nawet o 32 %.