SĄ DOTACJE! WYMIEŃ STARY KOCIOŁ WĘGLOWY NA POMPĘ CIEPŁA - SOLTHERM

SĄ DOTACJE! WYMIEŃ STARY KOCIOŁ WĘGLOWY NA POMPĘ CIEPŁA

30 lipca, 2014

Wydarzenia

We Wrocławiu uruchomiony został program KAWKA, który obejmuje dofinansowanie wymiany kotłów węglowych na źródła ogrzewania ekologicznego zgodnie z uchwałą Nr LVIII/1486/14 Rady Miejskiej Wrocławia z 22 maja 2014r. Ma to na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz pyłów powstającyh podczas spalania, co za tym idzie lepszą jakość życia w mieście w okresie zimowym i brak powstającego smogu lub zmniejszenie jego rozmiarów. Jako SOLTHERM pomożemy w złożeniu wniosku, dobierzemy odpowiednią formę ogrzewania i wykonamy montaż. Wnioski należy składać do 30 września 2014 roku!

Do dnia 30 września 2014 można składać wnioski o udzielenie dotacji w wysokości do 12 000 zł na pokrycie kosztów związanych z zakupem i montażem nowych źródeł ciepła, które zastąpią już istniejące systemy ogrzewania węglowego takie jak:

kotły na paliwa węglowe (węgiel, ekogroszek, koks, brykiet, miał i inne)

czy piece węglowe (np.: piece kaflowe) na proekologiczne źródła energii czyli :

  • odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne)
  • ogrzewanie elektryczne (pompy ciepła),
  • ogrzewanie gazowe (kondensacyjne kotły gazowe, hybryda DAIKIN).

Dotacje mogą uzyskać osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym, położonych w granicach administracyjnych Wrocławia.

 

Wnioski z pierwszego naboru należy składać do 30 września 2014, a wszelkich niezbędnych formalności firma SOLTHERM może dokonać w Państwa imieniu.

 

 

Planowane są kolejne cztery nabory na lata 2015-2018 dla miasta Wrocław, o których będziemy informować na bieżąco, a łączną kwotę dofinansowań określa sie na 20 mln zł.

 

Tym samym zachęcamy do skorzystania z naszych usług, pomożemy uzyskać dotację, dobierzemy najlepsze rozwiązanie grzewcze dla Waszego gospodarstwa.

 

Zaoszczędzą Państwo czas. Rachunki za energię ulegną pomniejszeniu, poprawi się komfort życia oraz skorzysta na tym nasze środowisko naturalne.

 

W sprawie składania wniosków prosimy o kontakt tel. 609 096 789 lub pisząc do nas na adres biuro@soltherm.pl