Przydatne funkcje klimatyzatora - SOLTHERM

Przydatne funkcje klimatyzatora

18 czerwca, 2015

Wiedza

Klimatyzator jest standardowo wyposażony w system regulujący pracę urządzenia, uruchamiający nawilżacz powietrza (np. Daikin Ururu Sarara) czy informujący o konieczności wymiany, czyszczenia (np. sterownik Daikin BRC1E52A do wybranych modeli jednostek wewnętrznych). Jednak to nie wszystkie funkcje tych urządzeń.

Poniżej kilka funkcji, które może posiadać jednostka klimatyzatora.

2 lub 3-obszarowy czujnik „inteligentne oko” (np. DAIKIN Emura, DAIKIN Professional)

Powietrze jest kierowane do strefy innej, niż ta w której w danym momencie znajduje się człowiek. Wykrywanie odbywa się w 2, 3 kierunkach. Jeżeli nie zostanie wykryta żadna osoba, urządzenie automatycznie przełączy się w ustawienia energooszczędne.

oszczędność energii w trybie gotowości

W trybie gotowości pobór prądu jest ograniczony o około 80%. Jeżeli przez dłużej niż 20 minut nie zostanie wykryta żadna osoba, system automatycznie przełączy się w tryb oszczędności prądu.

tryb nocny

Ogranicza obroty sprężarki i wentylatora agregatu do minimum, aby maksymalnie obniżyć akustykę pracy urządzenia

tylko wentylator

Klimatyzator może działać jako wentylator, nawiewając powietrze bez chłodzenia lub grzania.

 

tryb komfortowy

Jednostka automatycznie zmienia kąt żaluzji nawiewu powietrza w zależności od trybu. W trybie chłodzenia powietrze jest kierowane do góry w celu uniknięcia zimnych przeciągów, a w trybie grzania, powietrze jest kierowane w dół, aby zapobiec efektowi „zimnych stóp”.

tryb pełnej mocy

Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest za wysoka lub za niska, można ją szybko obniżyć lub podwyższyć , wybierając „tryb pełnej mocy” – automatyczne przełączenie miedzy chłodzeniem i grzaniem Automatyczne wybranie trybu chłodzenia lub grzania w celu osiągnięcia ustawionej temperatury

automatyczne przełączenie miedzy chłodzeniem i grzaniem (np. DAIKIN Emura, DAIKIN Professional, DAIKIN Euro Easy)

Automatyczne wybranie trybu chłodzenia lub grzania w celu osiągnięcia ustawionej temperatury.

cicha praca jednostki wewnętrznej

Aby zapewnić ciche otoczenie , użytkownik może obniżyć dźwięk operacyjny jednostki wewnętrznej o 3 dB (A) za pomocą zdalnego sterownika.

nawiew przestrzenny 3-D

Funkcja łącząca automatyczny ruch w kierunku pionowym i poziomym, dzięki czemu strumień chłodnego i ciepłego powietrza dociera do rogów nawet w dużych pomieszczeniach. Klimatyzator, może posiadać wiele innych opcji dotyczących np. regulacji wilgotności oraz uzdatniania i przepływu powietrza czy sterowania jednostką. Funkcje te zależą od modelu jednostki, którą wybierzemy.

nawiew przestrzenny 3-D (np. DAIKIN Emura, DAIKIN Professional)

Funkcja łącząca automatyczny ruch w kierunku pionowym i poziomym, dzięki czemu strumień chłodnego i ciepłego powietrza dociera do rogów nawet w dużych pomieszczeniach.

ultra efektywny system komfortowego ogrzewania domu (np. DAIKIN Euro Easy)

Po wybraniu trybu oszczędzania energii ECONO pobór energii elektrycznej spada tak, że można korzystać z innych urządzeń, które potrzebują wyższej mocy.

komfortowy tryb nocny (np. DAIKIN Euro Easy)

Funkcja podwyższająca komfort, która dostosowuje się do wahań temperatury.

 

automatyczny swing pionowy (np. DAIKIN Comfort)

Możliwość wyboru automatycznego pionowego przesuwu żaluzji nawiewu dla zapewnienia równomiernego przepływu powietrza oraz rozkładu temperatury.