Klimatyzacja a estetyka - SOLTHERM

Klimatyzacja a estetyka

1 czerwca, 2015

Wiedza

Klimatyzacja przede wszystkim powinna być funkcjonalna i jak najlepiej spełniać swoje zadanie. Estetyka urządzeń również odgrywa ważną role przy doborze klimatyzatora. Kupując klimatyzator najczęściej skupiamy się na wydajności i mocy działania, poborze energii i głośności pracy jednostki. Nowoczesne klimatyzatory dodatkowo cechują się elegancją i estetyką.

Dziś klimatyzatory można zakupić już nie tylko białe, lecz w kolorze, dyskretnie dopasowujące się do ścian, mebli oraz innych urządzeń w pomieszczeniu.
Kompaktowe rozmiary- niewielkie, smukłe i subtelne kształty urządzeń.
Wysokiej jakości tworzywa- bardziej odporne na zarysowania.

Design w najlepszym wydaniu – DAIKIN EMURA

Pierwszy klimatyzator Daikin Emura pojawił się na rynku w 2010 roku, ten klimatyzator naścienny typu split zdefiniował na nowo pojęcie klimatyzacji w europejskim stylu.
Daikin Emura udowadnia, że inteligentny projekt decyduje o wspaniałym wyglądzie oraz najwyższej efektywności energetycznej.Można je połączyć w układzie pojedynczym (jedno pomieszczenie) lub układzie typu multi (kilka pomieszczeń).

Charakterystyka:

  • stylowe wykończenie w kolorze srebrnym, antracytowym lub czystej matowej bieli
  • bardzo niskie poziomy głośności, do 19 dB (A)
  • szeroki zakres pracy: -10 do 46°C w trybie chłodzenia i -15 do 20°C w trybie grzania
  • możliwość zdalnego sterowania
  • najwyższe współczynniki efektywności sezonowej A+++

Daikin Emura to bardzo inteligentny system z innowacyjnymi funkcjami, które zwiększają codzienny komfort.

Czyste powietrze

Wyrafinowany tytanowo-apatytowy fotokatalityczny filtr powietrza usuwa obecne w powietrzu cząsteczki kurzu, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz hamuje rozwój bakterii, wirusów i drobnoustrojów.

Przestrzenny przepływ powietrza:
Łączy automatyczne rozprowadzanie w kierunku pionowym i poziomym, dzięki czemu strumień powietrza jest równomiernie rozprowadzany po całym pomieszczeniu i dociera do narożników nawet w dużych pomieszczeniach.

Tryb komfortowy

Operacja bez przeciągów dzięki zapobieganiu nawiewaniu powietrza bezpośrednio na osoby, zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia

Tryb inteligentny

Strumień powietrza jest kierowany do strefy innej, niż ta w której w danym momencie znajduje się człowiek. Jeżeli nie zostanie wykryta żadna osoba, urządzenie automatycznie przełączy się w ustawienie energooszczędne.

Tryb ustawień nocnych

Oszczędza energię, zapobiegając nadmiernemu wychłodzeniu lub przegrzaniu w nocy

Klimatyzator Daikin Emura został laureatem prestiżowej nagrody iF Design Award 2015 co potwierdza estetykę wykonania tej jednostki.